Live.rouhani96.ir | پخش زنده

روحانه در مراسم افتتاح خلیج فارس:

برخی قواعد رقابت انتخاباتی را بلد نیستند

رئیس جمهوری گفت: یک عده وقتی دولت انتخاب می شود تازه دعوایشان آغاز می شود که نشان می دهد قواعد رقابت انتخاباتی را بلد نیستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حسن روحانی، حجت الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در آیین بهره برداری از مرحله نخست پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، این رویه را اشتباه خواند و افزود: در رقابت های انتخاباتی برخی خود را در معرض رای قرار داده و مردم از بین آنان انتخاب می کنند، پس انتظار آن است که پس از انتخابات همه اقشار و گروهها به فرد برگزیده مردم برای پیشبرد امور کمک کنند.

رئیس جمهوری اظهار کرد: یک کاری را (برجام) همه با هم با هدایت های مقام معظم رهبری به سرانجام رساندیم و حال همه باید از این فضا استفاده کنند ولی تازه عده ای دعوایشان آغاز شده و حال آنکه برجام یک پروژه ملی بوده است.

روحانی، پالایشگاه ستاره خلیج فارس را نماد برادری، همکاری، تعاون و وحدت دانست و ادامه داد: هر جا که تعامل، روابط سالم و مخلصانه و وحدت داشته ایم، پیروز و موفق بوده ایم و هر جا دچار تفرقه و از هم دور شده ایم با سختی و مشکلات بزرگی روبه رو شده ایم.

وی یادآور شد: اکنون همه با هم باید در کنار هم و با وحدت برای عمران و آبادانی کشور و رفع مشکلات مردم تلاش کنیم و باید به وحدت و اینکه موفقیت های بزرگ از جانب خداوند است، اعتقاد داشته باشیم.

رئیس جمهوری ادامه داد: فیض خداوند همیشه نازل می شود و ما باید خود را لایق دریافت برکات و فیوض الهی کنیم.

روحانی اضافه کرد: مدیریت جهادی به معنای استفاده از توان، تلاش و ظرفیت همدیگر است و اگر مدیریتی بخواهد همه را شقه شقه کرده و کنار بزند، ناموفق خواهد بود.

وی افزود: یکی از آرزوهای رهبر معظم انقلاب وارد نکردن گازوئیل و بنزین از خارج بوده که در دولت یازدهم افتخار داریم بخشی از منویات معظم له را جامه عمل بپوشانیم .

رئیس جمهوری اظهار داشت: زمانی که تورم 45 درصد را به 20 درصد و سپس 15 درصد رساندیم، مقام معظم رهبری فرمودند کار بزرگی در زمینه تورم انجام شده اما آنچه من می خواهم تورم یک رقمی است.

روحانی بیان کرد: به رهبر معظم انقلاب قول دادم تا قبل از پایان دولت تورم را یک رقمی کنیم که توانستیم در سال گذشته و پیش از موعد مقرر به این توفیق دست یابیم.

وی اظهار کرد: اکنون صادر کننده گازوئیل بوده و به زودی صادر کننده بنزین خواهیم شد.

وی با اشاره به روز پاسدار و روز ملی خلیج فارس گفت: روز خلیج فارس برای ما اهمیت دارد و ما ایستادگی مرزنشینان در برابر قدرت های استعمارگر و روز پاسدار را گرامی می داریم.

رئیس جمهوری ادامه داد: نقشی که سپاه در تثبیت انقلاب اسلامی و همچنین دفاع مقدس و حفاظت از کشور داشته و دارد و کمکی که امروز سپاه در خارج از مرزها به مردم کشورهای همسایه می کند بسیار مهم است.

روحانی گفت: نقش آفرینی سپاه و انقلاب اسلامی ایران در پشتیبانی از مردم مظلوم کشورهای اسلامی همچون عراق، سوریه و لبنان، بسیار مهم است و اگر ایران نبود اکنون تروریست ها به عنوان دولت های منطقه مشکلات و دردسرهای بسیار بزرگ تری را برای جهان اسلام و دنیا ایجاد می کردند.

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار