Live.rouhani96.ir | پخش زنده

جواد نوروزبیگی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی حسن روحانی:

ادعای حمایت شهرداری از سینما نباید ویترینی در فضای انتخابات باشد

جواد نوروز بیگی معتقد است شهرداری تهران اگر حمایتی از سینما داشت، باید در دوران اوج مناقشات برای تعطیلی خانه سینما بروز می داد. حمایت از سینما وظیفه شهردرای است و نباید ویترینی در فضای انتخابات باشد.

تهیه کننده سینما در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی درباره دستاوردها و عملکرد دولت یازدهم در حوزه سینما بیان کرد: به نظرم همین قدر که فضای آرامش و اطمینان به جامعه برگشت و مطمئن شدیم دولت تلاش خود را کرده است تا جلوی برخی اتفاقات ناگوار را بگیرد، دستاورد بزرگی است. در واقع در دولت آقای روحانی نه تنها سینما و هنر بلکه کشور از لبه پرتگاه فاصله گرفت. پرتگاهی که دولت های نهم و دهم کشور را به سمتش برده بودند و مسئولان سیاسی کشور نیز خود به این امر اذعان داشتند.

وی با بیان این که انتخاب دکتر روحانی بهترین انتخاب از بین کاندیداهای موجود است، افزود: به نظرم بهتر است مردم به دولت کنونی فرصت بدهند کارش را در ادامه کامل بکند تا نیمه تمام نماند و اهداف و ایده هایش را به سرانجام برساند و بین کاندیداهای موجود منطقی ترین و بهترین انتخاب آقای روحانی هستند.

این تهیه کننده در پاسخ به ادعای محمدباقر قالیباف مبنی بر کمک شهرداری به سینما بیان کرد: اتفاقا خانه سینما بیانیه ای در پاسخ به این ادعا داد که اگر درب خانه سینما باز شد، مرتبط با دولت بود و شهرداری در این اتفاق نقشی نداشت. چراکه اگر شهرداری به فکر سینما بود، باید در اوج مناقشات مبنی بر تعطیلی خانه سینما این حمایت را ترتیب می داد. درست در زمانی که آقای قالیباف سر کار و با هنرمندان در ارتباط بود و در تولید فیلم های شهرداری، هنرمندان به موسسات کمک فکری می دادند. اما اتفاقی از جانب شهرداری برای برگرداندن آرامش به سینما رخ نداد و شهرداری در آن زمان بیشتر به مواضع دولت آقای احمدی نژاد درباره سینما گرایش داشت تا حمایت از سینماگران!

نوروزبیگی همچنین ادامه داد: به نظرم در آن زمان نیروی انتظامی قدم های بزرگی برای حمایت از خانه سینما برداشت و معاونت اجتماعی این بخش مصرانه از هنرمندان حمایت کرد. من در جلسات بودم و می دیدم که با وزیر فرهنگ و ارشاد وقت می گفتند خانه سینما نباید تعطیل شود. بنابراین شهرداری هم می توانست جا و مکانی موقتا در اختیار سینماگران برای برقراری خانه سینما قرار بدهد.

وی ادامه داد: از طرفی همه شهرداری ها موظف هستند برای مردم، فضاهای سرگرمی ایجاد کنند و چقدر خوب به گفته شهردار این کار در تهران انجام شده است. اما نباید این را ویترین حمایت از سینما در فضای انتخابات قرار داد. زیرا سینما هم کمک های زیادی به شهرداری در برگزاری جشنواره هایش کرده است و اگر قرار بر ادعایی باشد، سینما در این میان بیشتر مدعی است.

نوروزبیگی با ارائه یک راهکار برای وضعیت سینما در دولت دوازدهم عنوان کرد: پیشرفت سینما سرعت خوبی دارد. 100 سالن در دولت یازدهم به سالن های سینما اضافه شده و فروش افزایش یافته است. سینماگران امروز از فیلمسازی کمتر ضرر و زیان می بینند و مسیر بسیار خوب و پیشرونده است. به نظرم با این روند 4 سال دیگر به تعداد سالن های بالای 500 می رسیم و این دستاورد خوبی برای سینماست. همچنین پیشنهاد می کنم حمایت از تولید فیلمسازان جوانان به دنبال افزایش تعداد سالن ها بیشتر شود.

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار