Live.rouhani96.ir | پخش زنده

رییس ستاد روحانی در استان اصفهان:

اطلاع رسانی خدمات دولت فعلی برای تبلیغات کافی است

رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در استان اصفهان با حضور در جمع خبرنگاران در ستاد مرکزی استان اصفهان با تبریک میلاد امام عصر (عج) اعلام کرد: بارها شنیدیم آنان که در انتظار مصلح اند، خود باید مصلح باشند. بنا بر این کسی که خیر و مصلحت را عمل نمی کند، منتظر مصلح نیست. امیدوارم که ما جز منتظرین واقعی آن حضرت باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی، سید علی نکویی زهرایی در رابطه با ستاد استان اصفهان از دو هفته قبل مطالعات و کارهایی که از دو ماه پیش شروع شده بود به نتیجه رسید و این ستاد با سخنرانی جناب آقای کرباسچی در خانه کارگر رسما افتتاح شد. تا امروز همه ستاد های شهرستان های ما فعالیت خود را آغاز کرده اند و تمامی معاونت ها و کارگروه هایی که زیر مجموعه ی مدیریت ستاد استان بودند، تبیین شدند و شروع به کار کرده اند. بنابراین امروز می توانیم مدعی باشیم که با یک ظرفیت کامل همه بخش ها، در حال کار هستند. خوشبختانه جوانان و عزیزان زیادی داوطلبانه اعلام آمادگی کردند و با ما در اداره ستادها و اداره کمیته ها بدون این که کوچک ترین چشم داشتی داشته باشند در حال فعالیت هستند. من از همه این عزیزان تشکر می کنم و امیدوارم در این چند روز باقی مانده با قدرت کار خودشان را ادامه دهند.
نکویی برنامه ستادهای شهرستان را برای ریاست جمهوری این گونه تشریح کرد: وظیفه اصلی ستادها تبلیغات در مورد کاندیداهای ریاست جمهوری است. با روش هایی که قانون تبیین کرده است. شامل برگزاری سخنرانی، میزگرد، پرسش و پاسخ و پخش پوسترها و بروشورهایی که در اختیار مردم می گذارند.
وی اضافه کرد:  در خود ستاد استان، یک تقسیم کاری شده است بین گروه های مختلف برای این که بهتر نتیجه گیری شود. به عنوان مثال، ستاد بانوان و ستاد جوانان، امسال به عنوان ستاد مستقل دیده شده اند. البته در سال های گذشته نیز این ستادها فعال بوده اند ولی امسال پررنگ تر از سال های گذشته فعالیت می کنند. ریاست ستاد بانوان با سرکار خانم معظمی و ریاست ستاد جوانان جناب آقای طاهری هستند. ستاد مرکزی هم نهایت ارتباط را با معاونت های فرهنگی، پشتیبانی و شهرستان ها دارد. زیر مجموعه این بخش ها نیز کارگروه ها و کمیته های دانشجویی، دانشگاهیان، کارگران، پزشکان و روستاییان فعال هستند.
نکویی همچنین افزود: همچنین محور اصلی تبلیغات بر عهده کمیته مراسم و سخنرانی هاست. این کمیته در طول این چند روز، سخنرانان زیادی را به شهرها و روستاها گسیل کرده و برای چند روز آینده هم این برنامه ها را دارد. بخش دیگر تبلیغات نیز در فضای مجازی است که آقای حجتی مسئولیت آن را به عهده دارند و در آن به تولید محتوا و ارتباط با مردم مشغول هستند. باز هم اضافه می کنم که کار و محور اصلی ارتباط با مردم و تبلیغات انتخابات دکتر روحانی است.
در جواب این سوال که برای گسترش فعالیت های ستادها در شهرستان ها و شهر های کوچک چه برنامه ای ریخته اید؟ گفت: ما در شهر اصفهان، ستاد شهرستان اصفهان را در خیابان نیکبخت داریم که در آن، شهر اصفهان به 15 منطقه تقسیم شده و برای هر منطقه نیز یک مسئول ستاد تعیین شده است. و حدود 19 شهر نیز در اطراف اصفهان شناسایی شده است که هر کدام برای خودشان یک ستاد منطقه ای دارند. در کنار این ستادها، ستادهای کوچک تری نیز با هماهنگی ستادهای منطقه ای وجود دارد.
استاندار اسبق کهگیلویه و بویراحمد در مورد برنامه سفر روحانی به اصفهان گفت: ایشان روز یکشنبه به اصفهان می آیند که برنامه اصلی ساعت 18 در میدان نقش جهان با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می گردد. همچنین متناسب با زمان و برنامه های ایشان، موارد دیگری نیز برنامه ریزی شده است که انشالله در روزهای آتی اعلام می شود.
وی امکانات ستاد انتخاباتی حسن روحانی را این گونه تشریح کرد: در جلسات ما فریادها بلند است از نبود امکانات و ما به هیچ وجه از امکانات دولتی استفاده نکرده و نمی کنیم. حتی از امکاناتی که شبهه داشته باشد یا با شروطی باشد هم استفاده نکرده ایم. ترجیح می دهیم که امکانات کمی داشته باشیم تا قانون را زیر پا بگذاریم. به عنوان مثال، مکان ستاد مرکزی ما بدون هیچ مبلغی از طرف مالکین در اختیار ما قرار گرفته است.
نکویی در مورد برنامه های ضد تخریبی ستاد روحانی گفت: خط مشی کلی ما این بوده است که درگیر پاسخگویی به اینگونه تخریب ها نباشیم. گاهی شبهه ای ایجاد می شود که ما جوابگو هستیم. ولی در مورد این تخریب ها به هیچ عنوان در صدد جوابگویی بر نخواهیم آمد و تنها نقش اطلاع رسانی خدمات دولت را بر عهده داریم. البته امکانات رقبا از ما بیش تر است و ظاهرا آزادی عمل بیشتری هم دارند. گاهی حتی برخلاف قانون توسط تریبون های عمومی و نماز جمعه یا رسانه های عمومی برای تخریب استفاده می کنند که ما امیدواریم فردی باشد، نه از طرف رقبای انتخابی.
آخرین پرسشی که از رییس ستاد استان اصفهان روحانی پرسیده شد، در مورد هجمه هایی بود که علیه سخنرانی کرباسچی انجام گرفت. وی در این باره افزود: ما هم متن سخنرانی و هم فیلم آن را برای مسئولین و مقامات فرستادیم. دیگر آقای کرباسچی را به خصوص اصفهانی ها می شناسند. خدمات ایشان را چه پیش از انقلاب اسلامی و چه سال های خدمت به انقلاب، به خصوص خدماتی که به لشکر امام حسین (ع)، جبهه ها و پشت جبهه ها کرده است، را می دانند. در آن سخنرانی، ایشان در مورد قدرت دیپلماسی و گفت و گو سخن گفت که بنده نیز موافق بودم. البته یک سوتفاهی شد به دلیل این که گزارش هایی که برخی دادند، بخشی از سخنان ایشان را حذف کردند. شاعر می گوید که کلوا و شربوا را گوش کن و لاتسرفوا را فراموش کن. حالا گزارش برخی از دوستان ما همین جور است. بعد هم یک محشری را به پا می کنند.
در انتها نکویی رییس ستاد روحانی در استان اصفهان گفت: بعد از شکل گیری ستاد ها، نظر دکتر روحانی بر این بوده است که ستادهای انتخابات ریاست جمهوری در حمایت از لیست شوراها اقدامی نکنند. ما نیز هم این رویه را در نظر داریم. این به معنای تأیید لیست شوراها یا عدم تأیید آن ها نیست. تنها ستادهای انتخابات ریاست جمهوری با شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی نخواهد بود.

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار