Live.rouhani96.ir | پخش زنده

 رونق هنر، فضای مجازی و گردشگری ملموس است

پروانه سلحشوري نماینده مردم تهران در مجلس: دولت در زمینه‌های فرهنگی دستاوردهای قابل توجهی داشته است و همچنین می‌توان به راحتی تغییرات ملموس را در این زمینه مشاهده کرد. به عنوان مثال ثباتی که در شبکه‌های مجازی و دسترسی به اینترنت مشاهده شد در هیچ دوره‌ای پیش از این مشاهده نشده بود. همچنین در زمینه گردشگری، ورود گردشگران خارجی و بیشتر شدن آن را ببینیم. علاوه بر این، ایران‌هراسی نه‌تنها دیگر وجود ندارد بلکه عملکرد دولت باعث شده گردشگران خارجی، برای سفر به ایران تشویق شوند که این را می‌توان نتیجه امنیت ایجاد شده پس از مذاکرات برجام دانست. همچنین دولت تمام تلاشش را برای رونق سینما، تئاتر و موسیقی کرد و به نتایج مطلوبی هم رسید که نمونه قابل توجه آن آشتی مردم با سینما بود. می‌توان گفت، صنعت سینما پیش از این در حال ورشکستی بود که با توجه ویژه دولت نجات
پیدا کرد.

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار