Live.rouhani96.ir | پخش زنده

یادداشت؛

روحانی؛ بهترین انتخاب

مصطفی رحماندوست*/ بی‌شک در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو به حسن روحانی رأی می‌دهم چراکه معتقدم در این چهار سال اخیر شاهد اتفاقات خوبی در بخش‌های مختلف کشور، از جمله در عرصه فرهنگ بودیم. البته انتظار ما، به ویژه در حوزه «فرهنگ و هنر» خیلی بیشتر از تحولاتی بود که شاهد وقوع آنها بودیم اما به هر حال معتقدم که آقای روحانی در این شرایط بهترین انتخاب است.  به ایشان رأی می‌دهم تا به همراه گروه همراهش، موفق به ادامه کارهای نیمه تمام شود. دوباره به رئیس‌جمهوری دولت یازدهم رأی می‌دهم تا بلکه در پایان چهار سال دوم شاهد تحقق وعده‌های بیشتری باشیم.  با وجود آن که تحولات و اتفاقات مثبت این چهار سال را کافی نمی‌دانم اما تاکید دارم که این مدت به هیچ‌وجه قابل مقایسه با دوران دولت‌های نهم و دهم نیست. متاسفانه در آن هشت سالی که گذشت نه تنها فرهنگ، بلکه حتی اقتصاد هم مرد.  شاید زمان بسیاری لازم باشد تا خرابی‌های آن سال‌ها جبران شود. انتخابات در هر کشوری یکی از مهم‌ترین رکن‌های برقراری دموکراسی است، به همین خاطر از مردم می‌خواهم در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کنند و در تعیین سرنوشت خود سهیم شوند.  اصلا مگر می‌شود در کشوری زندگی کرد اما نسبت به سرنوشت آن بی توجه بود! مگر می‌شود در این کشور زندگی کنیم اما نسبت به آینده آن بی تفاوت باشیم؟ انتخابات یکی از مهم‌ترین مصداق‌های مشارکت در امور کشور است و باید همه ما ایرانیان در آن حضور پررنگی داشته باشیم.

 

* فعال ادبی

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار