Live.rouhani96.ir | پخش زنده

تردید نابجای خاکستری

خسرو دهقان*/ تحریم انتخابات در هر شرایطی حرکت قشنگی نیست و در هر موقعیتی باید با واقعیت‌ها روبه‌رو شد و رأی داد. هرکسی باید بر حسب ذائقه و سلیقه‌اش رأی دهد. با رأی دادن می‌توان در امور کشور مشارکت کرد. اگر آدم پایش روی زمین باشد و واقعیت‌ها را ببیند، برآورد عملکرد دولت یازدهم روی هم رفته نمره قبولی خواهد گرفت. من توقع خاصی از دولت آینده ندارم و همین که بتوانند روند چهارسال گذشته را ادامه دهند کافی است. بهتر است بگویم در انتظار تغییر بزرگ و عجیب‌وغریب نیستم. باید توجه کنیم که دولت تنها بخشی از نظام کلی است و یکی از قوه‌های ماست و دست‌های بسیاری در کار است. اینکه ما خیال کنیم که دولت همه‌کاره است و هرآنچه اتفاق می‌افتد از زیر ناخن آن بیرون می‌آید اشتباه کرده‌ایم. اختیارات و مقدورات دولت در همین اندازه است و نباید دنبال معجزه باشیم. معجزه کار انبیا و اولیا است. اگر واقع‌بین باشیم می‌بینیم که همه چیز در این چهارسال یا توجه به شرایط درست انجام شده است. مردم نباید رأی خاکستری داشته باشند. هنرمندان با تریبون‌های شخصی‌ای که دارند باید به اینکه مردم در انتخابات شرکت کنند و رأی دهند یاری نمایند.

 

*منتقد سینما

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار