Live.rouhani96.ir | پخش زنده

دست به دست هم پای صندوق رای

فرشته طائرپور*/ اهمیت انتخابات 96، تنها در تداوم یا تغییر یک رئیس جمهور برای 4سال خلاصه نمی‌شود؛ تجربه دوره‌های اخیر حکم می‌کند به آینده‌ای 12ساله بیندیشیم و رئیس جمهوری را انتخاب کنیم که وزیرانش از آزمون دانایی و توانایی در عرصه‌های ملی و جهانی، سربلند بیرون آمده‌اند و برای پیشگیری از تکرار ایامی خفت‌بار و پرهيز از آینده‌ای خسارت بار، صلاحیت کافی دارند. باید به تعقل و تعامل رأی داد تا سکه خرافات از بهای کاذبش ساقط شود. باید به اراده و تدبیر رأی داد تا بازار شعار و ادعا از رونق بیفتد. باید به امید، نشاط و آینده رأی داد تا جامعه جوان شود و دوباره جان بگیرد. باید به سلامت ‌پندار، صداقت ‌گفتار و صلابت رفتار رأی داد تا بساط دروغ و ریا، خفت و خطا برچیده شود و ایران، ایران بماند و مردمانش روی سعادت ببیند. فارغ از حرف‌هایی که تا به حال خواندیم و شنیده‌ایم؛ درباره اینکه بهتر است حرکت دولت در نیمه راه متوقف نشود، بهتر است اجازه دهیم اقداماتی را که تا کنون دولت شروع کرده‌ به سرانجام برساند. بدانیم که مشارکت ما در انتخابات تعیین‌کننده است. تجربه نشان داده هر زمان مشارکت مردم در انتخابات پایین بوده، ضرر آن را در آینده دیده‌ایم. این درحالی‌است که این‌روزها یک جریان تمام تلاش خود را می‌کند که مردم را از شرکت در انتخابات دلسرد کند، جریانی که نشان می‌دهد همچنان بی‌اخلاقی و بی‌ادبی‌‌هایی که در شأن مردم ایران نیست در عده‌ای باقی مانده است. برای مقابله با بی‌اخلاقی‌ها و رفتارهای نادرست باید به دولتی رأی دهیم که نشان داده‌ به ادب و آداب بیشتر از بقیه اهمیت می‌دهد و احترام را به جامعه ایران بازگردانده است. دولتی که روش تأمل، تعقل، تدبیر و مدارا را برای خود برگزیده‌است. هرچند ممکن است مدارای‌ او باعث شود، در برخی زمینه‌ها قادر نباشد اقداماتی خواست جامعه بوده را تا کنون انجام دهد. اما امیدواریم در این فرصت دوباره این اتفاق بیفتد. موارد زیادی بود که سال‌ها تحمل کردیم، دوست نداشتیم و به خاطرش سرافکنده بودیم، اکنون دست به دست هم می‌دهیم و پای صندق‌های رأی می‌رویم. طبیعتا منتخب ما فردی‌است که به فرهنگ و هنر احترام می‌گذارد. امیدوارم منتخب شما هم همین باشد. مگر ما بیشتر از یک ایران می‌خواهیم. دریغ است ایران ویران شود.

*فیلمساز

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار