رئیس ستاد اقوام، مذاهب و ادیان حسن روحانی با اشاره به اظهارات یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری مبنی بر اینکه زبان کردی را خدا آزاد کرد، گفت: خداوند این نعمت را داده بود اما امثال شما هشت سال این زبان را به حصر کشیدید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی، عبدالکریم حسین‌زاده در گردهمایی بزرگ اهل سنت اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی حضور ما در این جمع گفتمان‌سازی بر محوریتی بود که آقای روحانی تحت عنوان منشور حقوق شهروندی از آن یاد کردند. در چهار سال اخیر منشور حقوق شهروندی از اقدامات گرانقدر دولت بود و گام بعدی محقق کردن این منشور است. ما معتقدیم این منشور باید به دست کسانی اجرا شود که برای آن هزینه دادند نه کسانی که هیچ اعتقادی به آن ندارند.

وی با اشاره به اظهارات یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری مبنی بر اینکه زبان کردی را خدا آزاد کرد، گفت: خداوند این نعمت را داده بود اما امثال شما هشت سال این زبان را به حصر کشیدید. این دون شأن ملت ماست که عده‌ای بخواهند عزت و احترام و منزلت مردم را به حراج بگذارند.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس ادامه داد: کاندیداها برای دادن وعده درخصوص پرداخت هر چه بیشتر یارانه از یکدیگر سبقت گرفتند در حالی که ما خواهان دولتی هستیم که ضمن حفظ عزت ملت، پای کشورهای دیگر را برای تامین سرمایه به کشورمان باز کنند و در راستای تحقق مطالبات و حقوق شهروندی مردم گام بردارد.

حسین‌زاده با اشاره به حضور جهانگیری در گردهمایی بزرگ اهل سنت، وی را نماد و صدای اصلاح‌طلبی عنوان و خاطرنشان کرد: اندیشه و جهان‌بینی سیاسی ایشان برگرفته از اندیشه سیداصلاحات سیدمحمد خاتمی است.

رئیس ستاد اقوام، مذاهب و ادیان دکتر روحانی با اشاره به سابقه تمدنی اقوام ایرانی تاکید کرد: اقوام مختلف ایران در سالیان متمادی ایرانیت خود را حفظ کردند و با انتخابات قهر نکردند حتی زمانی که دولتی سر کار بود که هزینه ایجاد کرد، آوار به جا گذاشت و ملت را خس و خاشاک نامید رای خود را به روحانی و خاتمی و همراهی صدای این روزهای اصلاحات اسحاق جهانگیری داد.

وی با انتقاد از بی‌حرمتی حامیان یکی از کاندیداهای انتخابات به محمدرضا شجریان یادآور شد: اینها به استاد آواز ایران و صاحب صدای ربنا بی‌حرمتی کردند اما این بی‌حرمتی‌ها مردم را از مسیر دموکراسی‌خواهی باز نمی‌دارد.

حسین‌زاده در پایان با بیان اینکه دولت دوازدهم به دنبال ساختارسازی خواهد بود، گفت: رای ما در این انتخابات کسانی خواهند بود که خود را نه بالاتر بلکه همسطح ما می‌دانند.