Live.rouhani96.ir | پخش زنده

فاطمه هاشمی:

تخریب روحانی تضعیف جایگاه رهبری و نظام بود

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه هر ایرانی می تواند به عنوان یک ستاد دکتر روحانی فعالیت کند، گفت: روشنگری در زمینه دستاورهای انقلاب در این دوره از انتخابات می تواند نقش موثری در حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای داشته باشد که در نهایت این حضور منجر به انتخابی عقلایی و ادامه مسیر اعتدال می شود.

فاطمه هاشمی رفسنجانی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی، با اشاره به مناظرات پخش شده از رسانه ملی، بیان کرد: افرادی که تا کنون ارتباطی با رخدادهای سطوح بالای کشور نداشتند با دیدن این مناظرات تصور آنها از کشور این شد که ایران  بدترین نقطه  دنیاست و بدتر از اینجا جایی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: خروجی این مناظره ها این هست که اولا این انقلاب هیچ عملکرد مثبتی نداشته و دوم اینکه مقصر تمامی مشکلات کنونی کشور دکتر روحانی است؛ آنچه در مناظرات توسط برخی کاندیداها بیان شد توهین به شعور مردم بود و بخش اعظمی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را زیر سوال برد.

فرزند رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از این گفت و گو با بیان اینکه آنچه در مناظرات رسانه ملی طرح شد نه تنها توهین به دکتر روحانی بلکه ظلم به انقلاب و ظلم به سران کشور بود که زحمات زیادی را طی این سال ها برای نظام و انقلاب کشیدند؛ اینکه عده ای سعی در وارونه جلوه دادن فضای کنونی کشور دارند ظلم به دکتر روحانی نیست بلکه این افراد باید بدانند این نوع موضع گیری در نهایت موجب تضعیف جایگاه رهبری و نظام جمهوری اسلامی خواهد شد.

فاطمه هاشمی رفسنجانی از مردم ایران به عنوان مردمی هوشمند و آگاه در عرصه سیاسی یاد کرد و گفت: مردم ما خودشان می دانند که در کشور چه گذشته و جمهوری اسلامی چه خدمات بزرگی را برای مردم انجام داده اما آثار زیان بار این مناظرات قطعا در جامعه جهانی نمود پیدا می کند؛ متاسفانه در این مناظرات مکالماتی رد و بدل شد که دقیقا خواست دشمنان نظام اسلامی بود؛ اینکه چرا افرادی که سال ها در این مملکت دارای مسئولیت بودند امروز حرفی را می زنند که دقیقا عین عبارات مخالفان نظام است واقعا جای سوال دارد.

وی افزود: در مقابل افرادی که جز سیاه نمایی و زیر سوال بردن اقدامات نظام در مناظرات دستاورد دیگری نداشتند، آقایان روحانی، جهانگیری و هاشمی طبا بودند که از عملکرد نظام دفاع کردند و خدمات این سال ها را برای مردم بازگو کردند؛ به همین دلیل فکر می کنم باید همه ما با آقای روحانی رای دهیم زیرا آقای روحانی کسی است جمهوری اسلامی را از خود می داند و برای این انقلاب زحمت زیادی کشیده، هم قبل و بعد از انقلاب برای وی جمهوری اسلامی ایران اصل بوده و مردم و منافع ملی کشورمان مهم بوده و به همین دلیل است که باید از آقای دکتر روحانی دفاع و حمایت کنیم.

فرزند عضو فقید مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقل قولی از آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) گفت: من خیلی خوشحالم که امروز مردم خودشان انتخاب می کنند و به حد آگاهی رسیده اند و تشخیص درست هم می دهند، البته یک عده وجود داشته اند که به دنبال شناخته حقیقت نیستند و با تکیه بر تفکرات تحجرگرایانه که هیچ منطقی پشت آن نیست با یکدندگی در مسیر خودشان می ایستند که این همیشه و در طول تاریخ بوده است؛ زمان پیامبر (ص) و امامان ما نیز اینگونه افراد زیاد بودند، زمانی بود که علی را کافر می دانستند و خودشان را مسلمان، یا اینکه امام حسین را می گفتند از دین خروج کرده، اینها همیشه در تاریخ اسلامی و ایرانی ما بوده اند مگر با امیر کبیر و مصدق  چه کردند، مهم این است که مردم اجازه ندهند و این اگاهی را داشته باشند و مانع حضور آنها شوند و به توسعه کشور کمک کنند.

فاطمه هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: روشنگری در زمینه دستاورهای انقلاب در این دوره از انتخابات می تواند نقش موثری در حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای داشته باشد که در نهایت این حضور منجر به انتخابی عقلایی و ادامه مسیر اعتدال می شود.

 

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار