Live.rouhani96.ir | پخش زنده

حمایت 15 نفر از دانشمندان و چهره های ماندگار علمی کشور از حسن روحانی

نامه حمایت 15 نفر از دانشمندان و چهره های ماندگار علمی کشور در حمایت از دکتر حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری  منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی، متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

هم میهنان ارجمند، دانشگاهیان و فرهیختگان گرامی

با سلام
یکی از بزرگترین و گرانبهاترین سرمایه های امروز کشور عزیزمان ایران، دانشمندان، عالمان و پژوهشگران توانمند به علم و دانش است که وجود این سرمایه ارزشمند نویدی است جهت آینده ای روشن برای جامعه و کشور. وجود بیش از 4 میلیون دانشجو، حدود نود هزار عضو هیأت علمی و  هزاران  محقق و بیش از سیزده میلیون فارغ التحصیل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که همه اینها با صرف هزینه های مالی و معنوی گرانی حاصل شده است خود گواه انباشت سرمایه فکری و دانشی گرانمایه ای برای جامعه و کشور است. بدون شک و تردید پیشرفت و توسعه همه جانبه کشورها بدون استفاده و بهره گیری از این دارایی فکری و انسانی امکانپذیر نیست، همانند آنچه که برخی کشورهای توسعه یافته حتی بدون داشتن منابع طبیعی چندان و با بهره گیری از علم، فناوری و نوآوری ایجاد شده توسط سرمایه های فکری و دانش خود مرزهای توسعه همه جانبه را در نوردیده-اند. حال آنکه هستند جوامع و کشورهایی که از حداکثر منابع طبیعی همچون نفت برخوردارند ولی با این حال هنوز در زمره کشورهای توسعه یافته نمی¬گنجند.
خوشبختانه رویکرد درست دولت یازدهم در بهره گیری از سرمایه های انسانی و دانشی و نیز تلاش برای دانش بنیان کردن اقتصاد و سایر ارکان جامعه رویکردی ارزشمند و قابل تحسین است.
اتخاذ همین رویکرد و اقدامات اساسی و مؤثر دولت تدبیر و امید دستاوردهای علمی و اقتصادی قابل توجهی را به ارمغان آورده است. کسب رتبه نخست شتاب علمی در سال 1395 و با 25 پله ارتقاء در بین  کشورهای توسعه یافته علمی، ، افزایش تعداد دانشگاه ها، مجلات و دانشمندان ایرانی حاضر در رتبه بندی های معتبر علمی – بین المللی، همگی نشان از پیشرفت های کیفی علمی ایران در دولت حاضر دارد.
در زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان نیز با تمهیدات اتخاذ شده و تأمین زیر ساخته های لازم در این دولت موجب گسترش شرکتهای دانش بنیان، میزان اشتغال زایشی، میزان صادرات محصولات دانش بنیان شده که  همگی نشان از موفقیت¬های اقتصادی دانش محور و دانش بنیان دولت تدبیر و امید دارد. همه اینها در سایه دوری از برخوردهای امنیتی و سیاسی سخیف در محیط¬های آکادمیک میسر شده است که فضایی با آرامش و دور از تنش¬های بی¬ثمر هر روزه را بر دانشگاه¬ها و مراکز پژوهشی کشور حاکم نموده است.
از این رو ما دانشگاهیان ادامه این مسیر را به نفع کشور و جامعه ایران دانسته و تداوم در مسیر دیپلماسی علمی و فناوری و وجود آرامش در کشور و نبود تحریم های اقتصادی و علمی را از ضروریات توسعه همه جانبه جامعه و کشور می¬دانیم و مردم محترم ایران و به ویژه قشر دانشگاهی را به حضور در پای صندوق های رأی دعوت نموده و امیدواریم همگی با رأی خود به جناب آقای دکتر حسن روحانی موجبات تثبیت و تداوم دولت تدبیر و امید را فراهم سازیم. با امید به فردایی بهتر و روشن برای ایران اسلامی

جمعی از دانشمندان و چهره های ماندگار علمی جمهوری اسلامی ایران

نام  ونام خانوادگی
1  پروفسور مجید ارشاد  چهره برجسته علمی و اجرایی
2  پروفسور سید محمد بلورچیان  چهره ماندگار علمی کشور
3  پروفسور یوسف ثبوتی  چهره ماندگار علمی کشور
4  پروفسور داود دمیری گنجی  دانشمند یک صدم برترکشور
5  پروفسور جعفر توفیقی  چهره برجسته علمی  و اجرایی کشور
6  دکتر نجفقلی حبیبی  چهره برجسته  علمی کشور
7   پروفسور پرویز جبه دار مارالانی  چهره ماندگار علمی کشور
8  پروفسور سعید سمنانیان  چهره برجسته  علمی کشور
9  پروفسور سیدحبیب فیروزآبادی  چهره ماندگار علمی کشور
10  پروفسور برات قبادیان  دانشمند یک درصد برتر کشور
11  پروفسور  غلامحسین مجذوبی  دانشمند یک درصد برتر کشور
12  پروفسور حسن ظهور  چهره ماندگار علمی کشور
13  پروفسور رضا ملک زاده  چهره ماندگار علمی کشور و دانشمند یک درصد برتر
14  پروفسور فتح اله مضطرزاده  چهره ماندگار علمی کشور
15  پروفسور رضا منصوری  دانشمند یک درصد برتر کشور

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار