Live.rouhani96.ir | پخش زنده

“آزادی” برشی از تاریخ

این کسری از تاریخ نیست، بی گمان این بخشی از تاریخ است. گردهمایی شنبه در سالن دوازده هزار نفری آزادی که با عنوان سلام آزادی برگزار شد، چیزی فراتر از یک میتینگ تبلیغاتی، انتخاباتي و سیاسی بود. این مسیر سبز است. جایی که بتوان نقد کرد، مطالبه داشت، هورا کشید و امید را به دلها راه داد، از هر سبز بهاری ، سبز تر و خوشرنگ تر است.
آنچه در سالن دوازده هزار نفری با حضور حامیان روحانی شکل گرفت، همان است که مطالبه کهنه و البته اکثر اقشار مختلف جامعه است؛ آزادی. آزادی به معنای واقعی کلمه . میتینگ در جایی برگزار شد که سالهاست تولید حسرت می کند. جایی که خانواده ها در حسرت با هم بودن و کنار هم بودن در آنجا هستند. میتینگ انتخاباتی روحانی، نامی را یدک کشید که برای تحقق رویای آن حالا بارقه های امید هویدا شده است. در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی، “آزادی” بود که به سبک ایسلندی تشویق شد. چهره های “محبوب” سیاسی بودند که به جاي سوپراستارهاي ورزشی ، تشويق شدند و نام شان یکصدا در سالن طنین انداز شد. با وجود اینکه چهره های محبوب ورزشی در سالن رژه می رفتند و تعدادشان انقدر چشمگیر بود که در چند فریم عکس نگنجد. از بازیکنان و پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال (منصوریان، سیدمهدی رحمتی، سید جلال حسینی، علیرضا بيرانوند) بگیرید تا زهرا نعمتی افتخار آفرین و کلی چهره نام آشنا و محبوب سینمایی و هنرمند. این یک اتفاق بی سابقه بود. حضور همزمان این همه چهره محبوب و دوست داشتنی مردم در میتینگ انتخاباتی یک کاندیدا. در این گردهمایی هم شعار انتخاباتی داده شد و هم مطالبات اجتماعی و سیاسی مطرح شد. از شکستن حصر گرفته تا حضور خانواده ها در ورزشگاه ها. قطعا روحانی و کابینه اش اینها را خوب دیدند و شنیدند. همین مردم پشتوانه و دارایی روحانی هستند و او امید همین مردم….
این میتینگ بخشی از تاریخ بود…

*مهدی ملکی/دبیر ورزش روزنامه ايران

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار