Live.rouhani96.ir | پخش زنده

 ابوالحسن داوودی، کارگردان سینما:

با روحانی تا پایان راه همگام باشیم

 

ابوالحسن داوودی، کارگردان مطرح سینمای ایران به دکتر حسن روحانی رای می دهد. کارگردان فیلم موفق «رخ دیوانه »  معتقد است مسیری که دولت تدبیر و امید طی چهار سال گذشته شروع کرده، باید ادامه پیدا کند تا برنامه های فرهنگی – هنری در دوره آينده بيشتر ثمر بخش باشد.

 

چرا به دکتر روحانی رای می دهید؟

به نظرم  درحال حاضر بهترین گزینه برای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، خود آقای روحانی هستند. البته به این معنا نیست که من به عنوان کسی  که اهل هنر و سینما هستم، در محدوده فعالیتم انتقاداتی نداشته باشم.  قطعا در اين عرصه در دوره چهارساله گذشته کمی و کاستی هایی وجود داشت، چراكه رويكرد دولت در اين چهارساله تمرکز بر سياست خارجى و مهار اقتصاد بيمار و رو به مرگ بود.  اما  شاید مهم ترین دلیلی که دوباره به آقای روحانی رای می دهم این است که معتقدم دوره دوم ریاست جمهوری به يقين باید  دوره استیلای «فرهنگ و هنر»  باشد. در دولت تدبیر و امید عرصه هايى به دليل ژرفاى خرابى ها نيمه كاره مانده كه بايد تمام شود. بنابراين عقل سليم حكم مى كند به جاى شروع كردن دوباره از مرحله صفر و يا چشم انداز عقبگردى كه از اشارات و حرف ها و حتى از صحبت های بعضى از ديگر كانديداها مشهود است، بهتر است این مسیر را ادامه دهیم تا نتایج دلخواه حاصل شود.

 

حضور پرشور هنرمندان در صحنه انتخابات و تشویق مردم به رای دادن چه تاثیری بر سرنوشت انتخابات دارد؟

به نظرم سابقه  فضای انتخابات در دوره های مختلف نشان داده، جوی که اهالی فرهنگ و هنر برای انتخاب نامزد اصلح ایجاد می کنند، به دلیل ارتباط بی واسطه ای که اغلب آنها با مردم دارند، روی عامه مردم تاثیر بسزایی می گذارد. مردم به دلیل اعتماد به هنرمندان حرف آنها را می پذیرند.

تجربه نشان داده که برخی از نامزدها وعده های تبلیغیشان به واقعیت و امكان اجرا نزديك تر است و بعضی ها هم به کلی دور از واقعیت اند و حتی دروغ می گویند! بنابراین اكثر غريب به اتفاق هنرمندان از نامزدهایی دفاع می کنند که اصلاح طلب و میانه رو باشند و در عرصه فرهنگ و هنر برنامه و يا چشم انداز قابل دفاعی داشته باشند. حداقل اينكه از ته قلب معتقد به آزادى هاى مشروع و قانونى باشند، و نه اينكه فريبكارانه و مقطعى و با سابقه اى ناميمون، موقتاً و هياهوگونه در كوس آزادى بدمند و با نشستن بر مركب مراد، تحديدها را چند برابر كنند.

بنابراين حتی اگر در شرایط امروز به دلایل مشکلات متعدد سياسى و اقتصادی موانعى در راه استیلای فرهنگ باشد ضرورت حکم می کند که حداقل نامزدى میانه رو برمسند ریاست جمهوری قرار بگیرد. چون هم در داخل کشور  و هم در مصاف با جامعه بین المللی به همدلی، آرامش و تعامل نیاز داریم. به این نیاز داریم که حرفمان را با جهان و همه غير همفكرانمان از طریق گفتگو بیان کنیم و نه جدال و جنگ. بنابراين هنرمندان و فرهنگ دوستان برای کمک به جامعه  تلاش می کنند تا بهترین نامزد را انتخاب کنند. طبعا  مردم هم به دلیل اعتماد به هنرمندان مطلوبشان از نظر آنها تبعیت می کنند.

 

منبع: آرمان ملی

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار