Live.rouhani96.ir | پخش زنده

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی:

تزریق یأس به مردم کار دشمنان است

نماینده خرم آباد در مجلس گفت: تزریق یاس به مردم کار دشمنان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی، نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از دستاوردهای اعتبارات خرد زنان روستایی استان، اظهار کرد: امروزه دغدغه همه افراد موضوع اشتغال و اقتصاد بوده و شعار سال نیز در رابطه با همین مهم است.

وی اضافه کرد: افراد در بحث اشتغال و اقتصاد بین سنت و مدرنیته مانده‌اند وعده‌ای در این میان خرد می‌شوند چراکه اشتغال سنتی را نمی‌خواهند و مدرنیته هم برای تمام آنها شغل ندارد و برای همین با کمبود اشتغال مواجه هستند.

عضو کمیسیون اموزش وتحقیقات مجلس دهم با بیان اینکه باید مسیری دوباره ایجاد کنیم و تعریفی جدید از کار داشته باشیم، ادامه داد: در این میان باید از تمام پتانسیل نیروهای انسانی و مزیت‌هایی که در منطقه وجود دارد استفاده کنیم که برای تحقق این مهم نیاز به ثبات بازار، امنیت و آرامش داریم.

رئیس کمیته اموزش وپرورش کمیسیون اموزش وتحقیقات با اشاره به اینکه برای رسیدن به ایده‌آل ابزاری جز مقایسه حال با گذشته نداریم، افزود: تزریق یأس به مردم کار دشمنان است که افراد به عمد یا سهو انجام می‌دهند.
وی با بیان اینکه این دولت ثمره خون هزاران شهید است، گفت: برای رسیدن به مقام‌های دنیوی همدیگر را تخریب نکنیم.

بیرانوندی بزرگترین مزاحم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را دولت‌ها دانست و ادامه داد: متاسفانه گاهی با سیاست‌های غلط مانع از این کار می‌شوند و کسی بخواهد کالایی عرضه کنند یا تولیدی داشته باشد سد راه فعالیت آن می‌شوند.

وی ادامه داد: وظیفه دولت‌ها برقراری آرامش و امنیت است تا مردم بدانند محصولشان را چطور عرضه کنند. هم اکنون در عمر این دولت دیگر پراید شش میلیون تومانی با ۲۲ میلیون به فروش نمی‌رسد و آرامشی نسبی برقرار است./پایان پیام

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار