Live.rouhani96.ir | پخش زنده

زامیاد سعدوندیان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی:

ایران در زمان تحویل به دولت یازدهم شبیه ساختمان پلاسکو بود

نویسنده سینما و تلویزیون گفت: ایران در زمان تحویل به دولت یازدهم شبیه ساختمان پلاسکو بود.
زامیاد سعدوندیان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی با حمایت از دکتر حسن روحانی در انتخابات گفت: وضعیت کشور در چهار سال گذشته و قبل از دولت یازدهم شاید مانند ساختمان پلاسکویی بود که در چند ساعت فرو ریخت و سال ها طور می کشد تا دوباره برپا شود.
زامیاد سعدوندیان نویسنده سینما و تلویزیون درباره نتایج و خروجی های عملکرد دکتر حسن روحانی رئیس جمهور دولت یازدهم گفت: نتایج عملکرد دولت یازدهم کاملا واضح و مشخص است. زیرا وقتی به چهار سال قبل برمی گردیم و آن را مرور کنیم، نسبت به وجهه بین المللی کشورمان و ایران هراسی موجود در دنیا در آن مقطع کاملا درک خواهیم کرد که مسائل اقتصادی و شرایط نامساعد کشور چه دشورای هایی را برای حل کردن بحران ها پیش روی دولت یازدهم قرار داده بود.
وی افزود: این دولت ثابت کرد که اگر یارانه کمتر شود می توانیم به اشتغال زایی برسیم. دولت آقای روحانی به جای این که با وعده یارانه ها و افزایش مبلغ آن گداپروری کند، بر رشد تاکید کرد. زیرا به خوبی می دانست که مبلغ ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان یارانه اتفاق ویژه ای در زندگی مردم ایجاد نمی کند. بلکه تنها به ناهنجاری های اجتماعی دامن می زند و چه بسا فاجعه های بزرگ تری را به بار می آورد که در بلند مدت نتایج آن عیان خواهد شد.
این نویسنده با اشاره به وعده های مالی برخی نامزدها برای جمع کردن رای ادامه داد: وعده های دروغین یارانه می تواند منجر به ایجاد تورم شود. در شرایطی که اساسا بتوان آن را اجرایی کرد!
سعدوندیان با اشاره به وضعیت سینما و فرهنگ و هنر در دولت یازدهم بیان کرد: در حوزه سینما از نظر شغلی و حرفه ای، آشتی مردم با سینما را در دولت یازدهم شاهد بودیم. میزان فروش فیلم ها افزایش یافت. فیلم ها و تلاش های سینماگران دیده شد. فیلمسازان جوانی وارد سینما شدند و در نهایت نشاط نسبی-البته نه ایده آلی-را در حوزه سینما دیدیم.
وی با اشاره به زمان بر و بلند مدت بودن تحقق برنامه توسعه در بخش های مختلف کشور اظهار کرد: وضعیت کشور در چهار سال گذشته و قبل از دولت یازدهم شاید مانند ساختمان پلاسکویی بود که در چند ساعت فرو ریخت و سال ها طور می کشد تا دوباره برپا شود.
سعدوندیان با اعلام حمایت خود از دکتر حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ خاطر نشان کرد: امروز می بینیم بسیاری از هنرمندانی که حتی فیلم هایشان در دولت یازدهم اکران نشد یا چندان در این دوره فعال نبودند، هم به حمایت از دکتر حسن روحانی برخاسته اند. این اتفاق نشان می دهد که هنرمندان منافع شخصی خود را در نظر ندارند. بلکه به مصلحت جمعی و جامعه می اندیشند.

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار