Live.rouhani96.ir | پخش زنده

طی بیانیه ای صورت گرفت؛

بیانیه شورای هماهنگی تشکل های مهندسی ، صنفی ، حرفه ای کشور به مناسبت انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم

شورای هماهنگی تشکل های مهندسی، صنفی و حرفه ای کشور در حمایت از حسن روحانی بیانیه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی، متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

انتخاب رییس جمهور اصلح همیشه حق طبیعی آحاد ملت بوده است. اما این بار انتخابات ریاست جمهوری به وظیفه ملی بدل شده چرا که  حضور و دخالت قدرتهای جهانی  در منطقه و اوضاع داخلی که میراث عملکرد دولتهای نهم و دهم و تبعات آن است که کشور را در وضعیت حساسی قرار داده است. ضرورت استفاده شایسته از این حق و انجام درست این وظیفه ، شورای هماهنگی که  شامل 18 تشکل صنفی و حرفه­ ای فعال در صنعت احداث در داخل و خارج کشور را بر آن می­دارد تا با فراخوان تمامی مردم به شرکت فعال در انتخابات پیش رو برای جلوگیری از بازگشت به عقب  وحرکت به سمت ثبات که زمینه­ساز پیشرفت و توسعه و جلوگیری از انحراف  خواهد بود،  دعوت نماید . جامعه مهندسی و حرفه ای کشور که با ایجاد میلیونها شغل مستقیم و غیرمستقیم نقش عمده­ای در تولید ناخالص ملی ، توسعه اقتصادی و اجتماعی و صدور خدمات فنی و مهندسی در راستای منافع ملی دارد ، ضمن تائید روند کنونی دولت ،خواهان تداوم آن و عدم بازگشت به شرایط قبل از تشکیل دولت یازدهم و همچنین ادامه و گسترش تعامل سازنده دولت با بخش خصوصی و جامعه مهندسی کشور است.

شورای هماهنگی اهم انتظارات خود را از ریاست جمهوری برگزیده به شرح زیر اعلام داشته و همواره یار و مددکار رئیس جمهور منتخب در مسیر توسعه پایدار کشور خواهد بود  :

1)   تداوم و گسترش روابط با کشورها و مجامع بین­المللی با پیگیری توافق برجام  و تنش زدایی در روابط منطقه­ای و بین­المللی .

2)  قانونمندکردن مشارکت نهادهای مدنی درتصمیم­سازیها و تصمیم­گیریهای مرتبط با برنامه های توسعه بویژه در حوزه­های اقتصادی کشور همراه با واگذاری امور به سندیکاها و تشکل­های حرفه­ای مربوطه .

3)  کوچک سازی دولت از طریق  اجرای سیاست خصوصی­سازی واقعی و اجرای صحیح سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی  .

4)  اصلاح ساختار دولت و تقویت نقش سازمان برنامه و بودجه کشور ، تشکیل اتاقهای فکر در وزارتخانه ها با اکثریت بخش خصوصی و استفاده از مدیران موفق بخش خصوصی در ساختار دولت.

5)  مبازره با زمینه­ها ، مصادیق و عوامل فساد در کلیه سطوح و شفاف­سازی روابط و فعالیتهای اقتصادی از طریق گردش آزاد اطلاعات  .

6)  هدفمند کردن  واقعی یارانه­ها و کاهش تدریجی یارانه­های غیر شفاف در راستای ساماندهی تولید و اشتغال و جلوگیری از ایجاد فرهنگ غیر مولد و ضد تولید .

7)  تهیه طرح آمایش سرزمین و سرلوحه قراردادن آن در تدوین و اجرای برنامه های توسعه کشور در کلیه سطوح  .

8)  حذف وابستگی بودجه جاری به نفت و منابع ملی از طریق گسترش پایه مالیاتی و اخذ مالیات از کلیه فعالان اقتصادی و حذف کلیه معافیت های مالیاتی  در تمام حوزه­ها .

9)  پایبندی به قوانین توسعه پایدار و ثبات در قوانین اقتصادی و اجتماعی و ایجاد شرایط امن برای سرمایه­گذاریها و بسترسازیهای لازم برای توسعه بخش خصوصی  .

10) اجرای کامل قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار

شورای هماهنگی ضمن احترامی که برای تمام نامزدهای ریاست جمهوری قائل است ، براساس احساس مسئولیت و تعهدی که به آبادانی ایران و رفاه بلندمدت مردم دارد مطمئن است در سایه مشارکت حداکثری ، تزلزلی در راه دولت دکتر روحانی پیش نخواهد آمد . روند رو به پیشرفت با اصلاح امور بر پایه تعقل علمی و پایبندی اخلاقی ما به حضور در انتخاب رئیس جمهوری شکل خواهد گرفت .

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار