Live.rouhani96.ir | پخش زنده

یادداشت؛

ثمره راي هوشمندانه

آندرانيک سيموني*/ همچنان که ما نسبت به سرنوشت کوچک‌ترين واحد اجتماعي، يعني خانواده خود مسئول هستيم، به همان نسبت در سرنوشت بزرگ‌ترين واحد اجتماعي، يعني جامعه بزرگ و تمدن‌ساز ايران نيز مسئوليم. روز جمعه، ما با کمترين دغدغه پاي صندوق‌هاي رأي حاضر مي‌شويم و نامزد مورد نظر خود را انتخاب مي‌کنيم. اما بايد بدانيم که شرکت در انتخابات و اساسا ديدن صندوق راي، هنوز آرزوي بسياري از ملت‌هاي منطقه است. درحالي که ما روز جمعه در انتخابات شرکت مي‌کنيم، ملت‌هايي هستند که هنوز براي کسب حق تعيين حاکمان و دولتمردان خود مبارزه مي‌کنند. ما نيز گرچه از اين حق برخورداريم و حق انتخاب ما تثبيت شده است، اما مي‌دانيم که در گذشته آزمون و خطا داشته‌ايم. گاهي درست انتخاب کرده‌ايم و گاهي انتخاب‌هاي ما پيامدهاي ناخرسندکننده‌اي براي ما و کشور به دنبال داشته است. امروز که از اين خطاها آگاهي داريم، مي‌توانيم بهتر و درست‌تر انتخاب کنيم. ما وظيفه داريم تا با رأي خود، راهي را تثبيت کنيم که سبب شود صداي رساي ايران، محکم و استوار در جهان طنين‌اندازد. ما امروز بايد با رأي خود، زمينه چيدن ميوه‌هاي تلاش‌هاي ساليان گذشته تمام ايرانيان را فراهم کنيم. بنابراين،  نبايد جمعه در خانه بمانيم. بلکه بايد بار ديگر با آراي‌مان ، وظيفه ملي خود را براي سرافرازي ميهن انجام دهيم تا نسل کنوني و آيندگان از ثمره راي هوشمندانه‌مان بهره‌مند شوند .

 

* عضو جامعه ارامنه ايران

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار