Live.rouhani96.ir | پخش زنده

با اعلام قطعی نتایج دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛

ایران روحانی شد

حسن روحانی رئیس جمهور ایران شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت ۸ صبح دیروز (جمعه ۲۹ اردیبهشت) در سراسر کشور با دستور وزیر کشور آغاز شد و در برخی حوزه‌های رای‌گیری تا ساعت ۲۴ ادامه یافت.

۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت بودند که از این تعداد یک میلیون و ۳۵۰ هزار و ۲۹۴ نفر رای اولی به حساب می‌آمدند. بیش از ۶۳ هزار شعبه و ۲۰۰ میلیون تعرفه رای برای برگزاری این انتخابات آماده شده بود. همچنین ۱۶۰ هزار نیروی نظامی و انتظامی مسئولیت تامین امنیت انتخابات را برعهده داشتند. حدود یک و نیم میلیون نفر عوامل اجرایی و نظارتی و ۷۰ هزار بازرس نیز برای برگزاری انتخابات مهیا شده‌ بودند. در ۱۴۱ شهر هم انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد. انتخابات ریاست‌جمهوری علاوه بر ایران در ۱۰۲ کشور و ۱۳۲ نمایندگی ایران در خارج از کشور برگزار شد.

  • ستاد انتخاباتی حسن روحانی گزارش شمارش آرا را در سایت، کانال و توییتر رسمی ستاد منتشر می‌کند.

لازم به ذکر است به جز نشانی‌های رسمی این ستاد هیچ پایگاه دیگری ندارد و کانال‌هایی که با اسامی مشابه در تلگرام مشغول به فعالیت هستند، هیچ ارتباطی با ستاد ندارند.

آدرس کانال تلگرامی: @rouhani96ir

        آمار نهایی انتخابات اعلام شد: 

       بیش از 41 میلیون رای شمارش شده و الگوی آرا با پیشتازی روحانی جریان دارد 

14:00 |   بر اساس نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری حسن روحانی 56.9 درصد آرای شمارش شده را به دست آورده و آقای ابراهیم رئیسی 38.5 درصد آرای شمارش شده را از آن خود کرده است.  نتیجه شمارش آرا به این شرح است:

مجموع آرا: 41میلیون و 220 هزار و 131 نفر

حسن روحانی: 23 میلیون و 549 هزار و 616 نفر

ابراهیم رييسى: 15 میلیون و 786 هزار و 449 نفر (38.5 درصد آرا)

مصطفی ميرسليم: 478هزار و 215نفر

مصطفی هاشمى طبا: 215هزار و 450نفر

آرای باطله: یک میلیون و 116 هزار و 259 نفر

 

        آمار رسمی انتخابات اعلام شد: 

       ۴۰ میلیون رای شمارش شده و الگوی آرا با پیشتازی روحانی جریان دارد 

11:00 |   بر اساس نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری حسن روحانی 56.9 درصد آرای شمارش شده را به دست آورده و آقای ابراهیم رئیسی 38.5 درصد آرای شمارش شده را از آن خود کرده است.  نتیجه شمارش آرا به این شرح است:

مجموع آرا شمارش شده تا این لحظه:40میلیون و 76 هزار و 729نفر

حسن روحانی: 22 میلیون و 796 هزار و 468 نفر

ابراهیم رييسى: 15 میلیون و 452 هزار و 194 نفر

مصطفی ميرسليم: 455 هزار و 211 نفر

مصطفی هاشمى طبا: 210 هزار و 597 نفر

آرا باطله: یک میلیون و 116 هزار و 259 نفر

***

  ۸:۵۰ |   بر اساس نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری حسن روحانی 56.3 درصد آرای شمارش شده را به دست آورده و آقای ابراهیم رئیسی 39 درصد آرای شمارش شده را از آن خود کرده است.  نتیجه شمارش آرا به این شرح است:

مجموع آرا شمارش شده تا این لحظه:۲۵ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۷۲۹ نفر

حسن روحانی: ۱۴ میلیون و ۶۱۹ هزار و ۸۴۸ نفر

ابراهیم رييسى: ۱۰ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۸۵۵ نفر

مصطفی ميرسليم: ۲۹۷ هزار و ۲۷۶ نفر

مصطفی هاشمى طبا: ۱۳۹ هزار و ۱۳۳ نفر

آرا باطله: ۷۸۴ هزار و ۴۱۹ نفر

احمدی، رئيس ستاد انتخابات کشور درباره باقی آرا گفت:«بالغ بر ۴۰ میلیون رای شمارش شده و رتبه کاندیداها بر اساس همین الگو در جریان است. علت تاخیر در اعلام نتایج، تطابق با فرمان‌‌داری‌ها و نهادهای نظارتی بوده است. تا ساعت ۱۴ امروز نتایج به طور نهایی اعلام می‌شود.»

  • اخبار پیش از اعلام نتایج رسمی:

11:00| ستاد انتخابات آمار جدید آرای شمرده شده را اعلام کرد.

9:45| مصطفی میرسلیم به کاندیدای پیروز انتخابات تبریک گفت.

8:45| شبکه خبر: نخستین نتیجه آرای ریاست جمهوری اعلام شد. ستاد انتخابات تاکید کرد نهایتا تا بعدازظهر امروز آرای نهایی را اعلام خواهد کرد.

۷:۰۲| شبکه خبر: قرار است تا چند دقیقه دیگر نخستین نتیجه آرای ریاست‌جمهوری منتشر شود.

۶:۳۲‌ | هنوز خبر رسمی منتشر نشده و گمانه‌زنی‌های غیررسمی قوت گرفته است.

۵:۴۰ | شبکه خبر:  ساعت و نیم از شمارش آرا گذشته اما هنوز نتایج شمارش آرا اعلام نشده، البته هم اکنون جنب و جوش خاصی در ستاد انتخابات شاهدیم. گویا می خواهند نتایج کاملتری را به زودی ارائه دهند.

۴:۰۴ | ایسنا: فرهادی، فرمان‌دار تهران: تاکنون شمارش بیش از ۵۰ درصد آرای تهران انجام شده و مابقی شمارش تا صبح به پایان خواهد رسید.مردم تهران بالای ۶۰ درصد در انتخابات مشارکت داشته اند.شمارش آرا شورای شهر به نحوه نوشتن مردم بستگی دارد اما با این وجود چهار روز را برای شمارش آرای این انتخابات پیش بینی کرده‌ایم.

۴:۰۳ | شبکه خبر: هنوز هیچ اطلاعیه‌ای به دست ما نرسیده است. دقایقی پیش با شماری از مسئولان گفت‌وگو کردیم و اعلام شد هم‌چنان کار تجمیع و شمارش مجدد در حال انجام است اما هنوز نتیجه‌ای برای اعلام رسمی به دست نیامده است.
تاکید ستاد انتخابات این است که آنچه در فضای مجازی درباره برخی شعب منتشر می‌شود، رسمیت ندارد.

۳:۰۵ | شبکه خبر: هنوز اطلاعیه‌ای مبنی بر اعلام نتیجه شمارش آرا منتشر نشده است. تصاویر منتشر شده از مانیتورها مورد تایید نیست و چنین مانیتوری در وزارت کشور وجود ندارد.

۲:۴۰ | ایرنا: بر اساس گزارش یک منبع آگاه، آمار دقیق نتایج انتخابات تا ساعتی دیگر بصورت تدریجی و رسمی اعلام می شود. انتشار هرگونه آمار غیر رسمی و گمانه زنی درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری مغایر با قوانین مربوطه است.

۲:۱۲ | شبکه خبر:تا این لحظه نتایج رسمی منتشر نشده است و آمار منتشر شده در فضای مجازی قانونی و رسمی نیست.

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار