Live.rouhani96.ir | پخش زنده

سرمقاله «آرمان ملی»:

در ستايش ملت

علي جنتي*/ انتخابات 29 ارديبهشت به چند دليل يکي از کم‌نظير‌ترين انتخابات‌ها طي چند‌دهه اخير بود‌ه است. ما روز‌گذشته شاهد حجم بالايي از مردماني بوديم که در نخستين ساعات روز جمعه پاي صندوق‌هاي راي آمده و با کمال شگفتي در صف‌هاي طولاني ايستادند و اراده ملي خود را رقم زدند. حجم بالاي مشارکت مردم در شرايطي بود که اگر انتخابات تا بعد از ساعت 12 شب نيز ادامه‌ پيدا مي‌کرد باز شاهد حضور مردم تا پاسي از شب در حوزه‌هاي راي‌گيري بوديم که اين مساله در نوع خود يکي از مصاديق کم‌نظير بودن اين انتخابات را نشان مي‌دهد و از سوي ديگر نشان‌دهنده‌ هوش سياسي بالاي ملت ايران  و پيروزي آنهاست. ايراني‌ها در اين انتخابات بازهم مانند دهه‌هاي گذشته ثابت‌ کردند که با حضور خود حامل پيامي هستند براي جهانيان. اينکه ما ملتي هوشيار و يکپارچه هستيم و سلايق سياسي متعدد در اين کشور باعث‌ نمي‌شود مردم به کليت مشارکت سياسي خود نااميد شوند. همچنين اين حجم بالاي مشارکت مردم پيامي براي کشورهاي دوست و دشمن ما دارد و نشان‌ مي‌دهد مسئولان ايراني با پشتوانه راي مردم در صحنه‌هاي بين‌المللي حاضر مي‌شوند. علاوه بر اين يکي از برکات اين انتخابات اين بود که مردم درک سياسي بالاي خود را نشان دادند و بيش از گذشته به درک اين واقعيت رسيده‌اند که مشارکت بالا در انتخابات است که مي‌تواند بيش از پيش در سرنوشت آنها موثر باشد. حتي در بسياري از استان‌ها طبق پيش‌بيني‌ها تعرفه‌ راي به حجم بالاتري ارسال شد اما باز شاهد کمبود در برخي حوزه‌ها بوديم که با تلاش دست‌اندرکاران در اولين و سريع‌ترين فرصت تعرفه‌ها به حوزه‌ها رسيد. اما نکته ديگر مربوط به مساله فرداي انتخابات مي‌شود. در حال حاضر بخش زيادي از انتظارات ملت مشخص شده‌است و اين اتفاق مي‌تواند مسئوليت پيروز انتخابات براي پي‌گيري و تحقق مطالبات مردم را سنگين‌تر کند.

 

* رئيس کميته تبليغات ستاد روحاني

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار