Live.rouhani96.ir | پخش زنده

اهالي سياست پاي صندوق‌هاي رأي

مصطفي تاجزاده: در طول 40 سال گذشته چنين مشارکتي را نديده بودم و اگر همين روند تا شب ادامه پيدا کند فکر مي‌کنم تمام رکوردهاي انتخاباتي از نظر ميزان راي شکسته خواهد شد. رئيس‌جمهور هم با حداکثر آرا بتواند در پاستور بماند و به عنوان فرد منتخب مردم انتخاب شود.

حسين مرعشي:من زمان زيادي است که در صف راي‌گيري منتظر هستم و فکر مي‌کنم بايد زمان زياد ديگري منتظر بمانم. اين نشان دهنده آن است که ملت به صحنه آمده‌اند و قرار است تا حماسه بزرگتري از دوم خرداد خلق شود.من فکر مي‌کنم که در تهران که پيش‌تر مشارکت‌ها حدود 55 درصد يا کمتر بود، اين بار بيش از 60 درصد باشد و با اين الگو مي‌توان پيش‌بيني کرد که مشارکت کلي بالاي 70 درصد باشد.

علي مطهري: مهم مشارکت بالاي مردم است که کشور ما را از لحاظ اقتصادي و سياسي پيش برده و بيمه مي‌کند.مردم حضور فعالي دارند و انتخابات را امري فانتزي و صوري نمي‌دانند چون رقابت واقعي است به همين دليل مردم هم پرشور حاضر شده‌اند.

غلامحسين کرباسچي: کساني که در انتخابات شرکت نمي‌کنند خودشان را از فرصتي که در اختيارشان قرار گرفته محروم کرده‌اند و تحت تاثير جريان‌هاي دروغين قرار گرفته‌اند. تنها راهي که براي شرکت در مسائل سياسي و ابراز نظر مانده است شرکت در انتخابات است. در واقع اگر بخواهيم نقشي در اداره کشور داشته باشيم تنها راه اين است که در انتخابات شرکت کنيم.

سيدرضا صالحي اميري، در حاشيه حضور خود در حسينيه جماران در مورد حضور مردم در انتخابات گفت: بنده پيش‌بيني يک جهش را در راي مردم در انتخابات داشتم و احساسم اين است که سال 76 در حال تکرار است.او با تشکر از اصحاب رسانه گفت: انصافا اصحاب رسانه گمنام هستند و تلاش خوبي را براي پوشش اخبار انتخابات انجام داده‌اند و از همين جا به همه آنها ابراز ارادت و خسته نباشيد دارم.او  ادامه داد: اصحاب رسانه حلقه واسط بين دولت و مردم هستند. يکي از عوامل اصلي در جهش آراي مردم حضور پررنگ رسانه‌ها است.

محمدباقرنوبخت،سخنگوي دولت: شرکت در انتخابات يک تعهد اخلاقي و اجتماعي است.اين اولين انتخابات است که آيت‌الله هاشمي حضور ندارد.در اين انتخابات شخصيت محبوب ما و يار ديرين امام حضور ندارد تا رهبري را ياري کنند. ما از ارادتمندان ايشان هستيم که هميشه در انتخابات راي خود را در حسينيه جماران مي‌دادند و ما هم به ياد آيت‌الله هاشمي امروز  در اينجا حضور پيدا کرديم.

 

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار