Live.rouhani96.ir | پخش زنده

دليل استعفاي ناطق نوري چه بود؟

آرمان ملي:يک روز قبل از برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري و شورا‌هاي شهر به نقل از يک منبع آگاه اعلام شد حجت الاسلام ناطق نوري از رياست بازرسي دفتر مقام معظم رهبري استعفا کرده است. به گزارش ايرنا، اين منبع آگاه نزديک به آقاي ناطق نوري با تاييد استعفاي حجت‌الاسلام والمسلمين ناطق نوري از رياست بازرسي دفتر مقام معظم رهبري درباره علت اين استعفا توضيح داده است: موضوع استعفاي ايشان از مدت‌ها قبل توسط ايشان مطرح شده بود و ايشان با توجه به حمايت‌هاي خود از دکتر روحاني و با توجه به اينکه ايشان بجد معتقدند مجموعه نهاد رهبري که در نزد مردم جايگاه والايي دارد نبايد ابزار دست هيچ يک از جريانات سياسي شود و سوءاستفاده‌ سياسي و جناحي از اين نهاد و ساير نهادهاي انقلابي نادرست است و انتصاب خود به دفتر مقام معظم رهبري را در تلاقي با اين ديدگاه مي‌دانست، استعفاي خود را به معظم له تقديم کردند.
اين منبع آگاه همچنين در رابطه با پذيرش يا عدم آن توسط مقام معظم رهبري اضافه کرد: استعفاي حجت‌الاسلام والمسلمين ناطق نوري هنوز مورد تاييد مقام معظم رهبري قرار نگرفته و ايشان منتظر اعلام نظر رهبر معظم انقلاب هستند.
پس از انتشار اين خبر برخي شايعه‌سازان  مدعي شدند استعفاي ناطق نوري به دليل قهر بوده که يک منبع آگاه نزديک به آقاي ناطق نوري درگفت‌وگو با  رويداد24 گفت: حجت‌الاسلام ناطق نوري سال‌ها با مبارزات انقلابي در نزد مردم زبانزد عام و خاص است و همواره با مشي اعتدالي و به دور از هيجانات سياسي امين مردم و نظام بوده است. اين منبع آگاه در خصوص علت استعفاي ايشان نيز متذكر شد: حجت‌الاسلام ناطق نوري همواره از دغدغه‌مندان نظام بوده و در جهت توصيه‌ها و رهنمودهاي مقام معظم رهبري و منافع ملي قدم گذارده و هرگز راهي را در پيش نگرفته که موجب بهره‌برداري دشمنان نظام شود.وي همچنين افزود: بهتر آن است به جاي فضاسازي و بيان دروغ عليه اين يار امام و رهبري، در اين لحظات حساس و سرنوشت‎ساز مثل ايشان در تلاش براي دعوت همه براي حضور حد اكثري در پاي صندوقهاي رأي باشيم تا با حضور خود دشمنان نظام و رهبري را مأيوس كنيم. در ادامه اين منبع آگاه ضمن تكذيب قهر ايشان بيان كردند آقاي ناطق سرباز ولايت است و روحيه ايشان بدور از اين نوع رفتارها است و وي در حال حاضر در منزل خود هستند و فردا اول وقت در لواسان راي خود را به صندوق آرا خواهند انداخت. در طول دوران تبليغات انتخابات رياست‌جمهوري، علي اکبر ناطق نوري بارها حمايت خود از حسن روحاني را اعلام کرد. ناطق نوري گفت: برخي مي‌گويند که شما چرا از آقاي روحاني حمايت مي‌کنيد؟ بنده مکرراً در خصوص دلايل بسيار اين مهم اشاره کرده‌ام که يکي از مهمترين آنها، افزايش اعتبار نظام جمهوري اسلامي ايران در عرصه‌هاي بين‌الملل است، به خاطر داريم که زماني در اين عرصه به سمت انزوا پيش مي‌رفتيم اما امروز به جايگاهي دست يافته‌ايم که سران 6 کشور قدرتمند و صنعتي، در يک سو و ايران اسلامي با اقتدار تمام در سوي ديگر ميز مذاکره با آنان مي‌نشيند و از مواضع بحق نظام و مردم حراست و حفاظت مي‌کند. وي تصريح کرد: سابقه آشنايي بنده با جناب آقاي روحاني به سالهاي پيش از انقلاب باز مي‌گردد، ايشان را هميشه فردي دلسوز، مبارز، استوار در برابر دشمنان نظام و ولايتمدار يافته‌ام. ايشان پس از انقلاب سمت‌هاي زيادي داشته‌اند از جمله آن 16 سال در کسوت دبير شوراي امنيت ملي بوده‌اند و در اين ساليان، بيش از پيش به مسائل بين‌الملل مسلط گرديدند. درعين حال ايشان و ساير وزراء مي‌دانستند که نمي‌توان در اين 4 سال معجزه کرد و مشکلات ريشه‌دار در گذشته را به آساني حل نمود، اما تمام تلاش خويش را براي مرتفع کردن مشکلات به کار بردند.

 

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار