Live.rouhani96.ir | پخش زنده

واکنش‌ رسانه‌های خارجی به نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات ریاست‌جمهوری

نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری نشان می‌دهد که حسن روحانی پیشتاز این انتخابات است. رسانه‌های بین‌المللی بی‌شماری به انعکاس این موضوع پرداخته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد روحانی، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، با حضور گسترده طبقه متوسط شهری در ایران حسن روحانی در حال حاضر پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری در این کشور است که روز جمعه 19 مه در سراسر ایران برگزار شد.

وی در صورت پیروزی نهایی برای دومین بار به عنوان رییس‌جمهوری ایران انتخاب خواهد شد.

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: رقیب اصلی روحانی، ابراهیم رئیسی بود که فردی تندرو و اصولگرا به شمار می‌آید. هر کسی که در این انتخابات پیروز شود باید علاوه بر مسائل داخلی و بین‌المللی با دولت جنگ‌طلب و غیرقابل پیش‌بینی ترامپ نیز سروکار داشته باشد.

دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا در اولین سفر خارجی خود به عربستان و اسرائیل خواهد رفت که در آنجا انتظار می‌رود ایران یکی از موضوعات مورد بحث باشد.

روزنامه وال استریت ژورنال نیز نوشت: حسن روحانی در رقابت برای انتخاب مجدد پیشتاز است که نشان می‌دهد احتمالاً وی برای یک دوره چهار ساله دیگر رییس‌جمهور ایران خواهد بود.

هم‌چنین روزنامه اینترنشنال بیزینس تایمز نوشت: وزارت کشور ایران پس از تمدید پنج ساعته مهلت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری شمارش آراء را آغاز کرد که نتایج اولیه آن حاکی از پیروزی حسن روحانی رییس جمهور کنونی ایران در این رقابت است.

بنا بر اعلام وزارت کشور ایران، میزان مشارکت در این انتخابات بالای 70 درصد بوده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز با تأکید بر این‌که انتخابات روز جمعه ایران رفراندومی برای سیاست‌های میانه‌روتر روحانی بود، گزارش داد: رییس‌جمهوری دومین فرد قدرتمند در ایران است که روی بیش از دو میلیون نیروی دولتی نظارت دارد، اعضای کابینه و پست‌های کلیدی دیگری را مشخص می‌کند و نقشی تعیین کننده در شکل‌دهی سیاست خارجی و داخل کشور دارد.

همچنین خبرگزاری اسپوتنیک در خبری پیشتازی حسن روحانی در این انتخابات را پس از اعلام نتایج اولیه شمارش آراء اعلام کرد و گزارش داد که ولی احتمالاً رییس جمهوری بعدی ایران است.

شبکه راشاتودی نیز گزارش داد: حسن روحانی رییس‌جمهور میانه‌رو ایران که توانست با قدرت‌های جهانی به توافق دست یابد در حال حاضر پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری است.

رسانه‌های صهیونیستی، از جمله روزنامه تایمز آو اسرائیل و هاآرتص پیشتازی حسن روحانی در انتخابات روز جمعه ریاست جمهوری را اعلام کردند.

منبع: ایسنا

یک پرسش و چند پاسخ

آیا افزایش ١٠٠ درصدی درآمدهای مالیاتی امکانپذیر است؟

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف: واحدها در پرداخت مالیات فعلی مشکلاتی دارند، حالا چگونه برخی‌ها از رشد مالیات به صورت غیرمنطقی حرف می‌زنند.
علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد: اگر مالیات زیاد شود، واحدهای تولیدی کشور را ورشکسته کرده و منجر به توسعه بیکاری در کشور می‌شود.
ابوالفضل روغنی‌گلپایگانی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی: بنگاه‌های اقتصادی با رکود دست و پنجه نرم می‌کنند و حتی توانایی پرداخت‌ ۵‌درصد مالیات بیشتر را ندارند.
تقوی‌نژاد رییس سازمان امور مالیاتی: معافیت آستان قدس شامل مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شود چرا که بایستی فعالیت‌های اقتصادی شفاف و رقابت‌پذیرتر باشد.

آخرین اخبار